Ateitis be asbesto

Naujos ES gairės užtikrins ateitį be asbesto. Nors kancerogeninė medžiaga asbestas ES uždrausta nuo 2005 m., jos vis dar randama senesniuose pastatuose. Dabar Komisija pateikė naujų priemonių paketą, kuris užtikrins europiečiams ateitį be asbesto.

Asbestas yra labai pavojinga, kancerogeninė medžiaga, kuri vis dar randama daugelyje mūsų pastatų ir yra atsakinga už daugybę mirčių, kurių būtų galima išvengti ES. Rugsėjo 27 d. komisija pristatė naujas priemones, skirtas geriau apsaugoti žmones ir aplinką nuo asbesto ir užtikrinti ateitį be asbesto.

Į paketą įeina:

Pareiškimas siekti ateities be asbesto, visapusiškai sprendžiant asbesto problemą – nuo ​​asbesto sukeltų ligų diagnozavimo ir gydymo tobulinimo iki asbesto nustatymo ir saugaus pašalinimo bei atliekų tvarkymo; ir Pasiūlymas iš dalies pakeisti asbesto direktyvą Darbo vietoje siekiant pagerinti darbuotojų apsaugą, žymiai sumažinant asbesto poveikio profesinėje aplinkoje ribą.

Nors visų formų asbestas ES uždraustas nuo 2005 m., senesniuose pastatuose asbesto vis dar yra. Tai kelia grėsmę sveikatai, ypač kai pažeidžiamos medžiagos, kuriose yra asbesto, o pluoštai išsiskiria ir įkvepiami, pavyzdžiui, atliekant renovaciją. Net 78 % valstybėse narėse pripažintų profesinių vėžio atvejų yra susiję su asbestu. Įkvėpus, ore esantys asbesto pluoštai gali sukelti, pavyzdžiui, pleuros ir plaučių vėžį, o nuo poveikio iki pirmųjų ligos požymių praeina vidutiniškai 30 metų.

Plačiausios priemonės yra šios:
Geresnė pagalba su asbestu susijusių ligų aukoms.
Darbuotojų apsauga nuo asbesto.
Pagerinti informaciją apie asbestą pastatuose.
Užtikrinkite saugų asbesto šalinimą ir nulinį užteršimą.

Pagrindinis priemonių aspektas yra darbuotojų apsauga nuo asbesto.

Daugelis statybose dirbančių žmonių turi didesnę riziką susidurti su vėžį sukeliančiu asbestu, todėl svarbu dėti daugiau pastangų siekiant apsaugoti šią grupę: Darbuotojams kyla didžiausia rizika susidurti su vėžį sukeliančiu asbestu. Siekdama pagerinti jų apsaugą, Komisija pateikia pasiūlymą iš dalies pakeisti Asbesto direktyvą darbo vietoje. Tai apima asbesto poveikio darbo vietoje ribinės vertės sumažinimą iki 10 kartų mažesnės už dabartinę vertę (nuo 0,1 pluošto kubiniame centimetre (f/cm³) iki 0,01 f/cm³), remiantis naujausiais mokslo ir technologijų pasiekimais. Kartu su informuotumo didinimu ir kitais sveikatos prevencijos ir gydymo patobulinimais šis pasiūlymas priartins ES prie tikslo įveikti vėžį. Jame taip pat pateikiamos svarbios gairės darbdaviams ir sukuriamos vienodos veiklos sąlygos visoje ES veikiančioms įmonėms, kartu mažinant su medicininiu gydymu susijusias sveikatos priežiūros išlaidas.

Labai svarbu skatinti tinkamą darbuotojų, kurie su asbestu tvarko statybos, renovacijos ir griovimo darbus, mokymą. Gairės gali padėti valstybėms narėms ir darbdaviams, ypač MVĮ, užtikrinti, kad darbuotojai žinotų, kokių atsargumo priemonių reikia imtis, kad būtų pasiektas aukščiausias apsaugos lygis.

Gairėse gali būti sprendžiami ir kiti su ištaisymo procedūra susiję klausimai, papildant dabartines nuostatas dėl: darbo plano rengimo prieš pradedant griovimo darbus arba darbus su asbesto ir (arba) asbesto turinčių gaminių pašalinimu iš pastatų. , konstrukcijų, įrenginių ar įrenginių arba iš laivų , kuriuose kompetentingoms institucijoms paprašius turi būti pateikta informacija apie dirbančiųjų apsaugą ir nukenksminimą bei darbuotojų mokymą, kad jie įgytų reikiamų žinių ir įgūdžių prevencija ir sauga, ypač nukenksminimo procedūrų atžvilgiu.

Naujosiose gairėse taip pat išaiškinta darbdavio pareiga iki minimumo sumažinti darbuotojų asbesto arba asbesto turinčių medžiagų dulkių poveikį darbo vietoje, tiksliai nurodant, kad jis turi būti kiek techniškai įmanoma mažesnis už pasiūlyme nustatytą ribą. Darbdavio pareiga imtis visų būtinų veiksmų, siekiant nustatyti įtariamas asbesto turinčias medžiagas prieš pradedant griovimo ar priežiūros darbus, gaunant informaciją iš patalpų savininkų, išplečiama įtraukiant kitus svarbius informacijos šaltinius, pavyzdžiui, atitinkamus registrus.

ES Komisijos pranešimas: https://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=89&newsId=10418&furtherNews=yes

Jums taip pat gali patikti

Instant tampa Mantall pardavėju

21 rugpjūčio, 2023

Džiaugiamės galėdami pasidalyti žinia, kad Instant Lietuva tapo oficialiu „Mantall” keltuvų pardavėju Norvegijoje ir Baltijos šalyse. Ši partnerystė žymi naują etapą mūsų siekyje klientams pasiūlyti patikimus ir patogiam naudojimui pritaikytus keltuvus. Kompanija „Mantall” yra pasaulyje pirmaujantis vardas, kai kalbama apie naujoves, šios kompanijos keltuvai garsėja kokybe, patikimumu ir patogiu naudojimu. Platų gaminių asortimentą sudaro elektriniai ir visureigiai žirkliniai keltuvai, strėliniai keltuvai, vikšriniai keltuvai, stiebiniai keltuvai ir medžiagų keltuvai. Glaudžiai bendradarbiaudami su „Mantall” užtikrinome sklandų perdavimą ir esame pasirengę pristatyti platų…

Skaityti daugiau

„Smart panel” – sandarios statybinės tvoros

27 balandžio, 2023

Instant plečia savo statybinių tvorų asortimentą, pristatydama naują „Smart panel” – sandarias statybines tvoras. Šios plokštės yra sandarios karštai cinkuotos statybinės tvoros, kurias lengva montuoti, transportuoti ir kurioms nereikia specialių įrankių. Glaudžios konstrukcijos tvoros praktiškai tinka tais atvejais, kai reikia papildomo saugumo ir privatumo. Tai ypač aktualu tankiai apgyvendintose vietovėse. Skardinės plokštės apriboja pašalinių asmenų matomumą ir patekimą į teritoriją, taip pat sumažina žalingą statybos ar renovacijos darbų poveikį aplinkinėms teritorijoms. Mūsų tvoros yra sudarytos iš saugių, tvirto plieninio rėmo…

Skaityti daugiau

Pastolių komplektai – sprendimas pramonei

6 kovo, 2023

Dabar svetainėje instant.no pridėjome daugiau pastolių paketų, skirtų statybininkams, žemės ūkio ir saulės kolektorių montuotojams. Tai individualūs, konkrečiai pramonei pritaikyti sprendimai. Pastoliai yra patvirtinti ir atitinka galiojančias taisykles. Naujuosius pastolių paketus rasite čia: pastolių komplektai. Profesionalūs statybininkų komplektai: Skirta statybininkams, kuriems reikia statyti pastolius aplink individualius namus ir kuriems reikia privažiuoti. Paprastai tai naujos statybos arba didelės apimties techninės priežiūros projektai. Žemės ūkio komplektas: Tiems, kurie valdo ūkį ir turi kelis didesnius pastatus, kuriems reikia priežiūros. Galima statyti kaip dviaukštę…

Skaityti daugiau

Keltuvo pasirinkimas – 15 gerų patarimų

28 spalio, 2022

Daug kas gali suklysti, kai darbe naudojatės liftu. Matėme daug keistų incidentų, ir, deja, dažnai dėl žmogiškų klaidų kyla pavojingų situacijų ir nelaimingų atsitikimų. Čia surinkome keletą gerų patarimų ir patarimų, kaip pasirinkti tinkamą keltuvą. Yra daug skirtingų tipų keltuvų, kurių galia, darbinis aukštis ir pasiekiamumas skiriasi. • Kokį darbą dirbsite? • Kokia turi būti mažiausiai leistina mašinos keliamoji galia? • Koks reikalingas aukštis ir pasiekiamumas? • Kada darbe reikalingas liftas ir kokios šiuo metu bus grunto sąlygos ar atraminė…

Skaityti daugiau

Domina mūsų produktai ar paslaugos?

Siūlome platų produktų ir paslaugų asortimentą, kuris patenkina daugumą poreikių.

Norime būti prieinami savo klientams ir padėti savo patirtimi. Jei jums reikia daugiau informacijos, turite projektą ar klausimų, maloniai kviečiame susisiekti su mumis.    Susisiekite su mumis