10 klaidų, kurias žmonės daro naudodamiesi keltuvu

Naudojant keltuvą darbe gali pasitaikyti daug klaidų. Esame matę daugybę keistų incidentų, deja, dažnai pavojingas situacijas ir nelaimingus atsitikimus sukelia žmogaus klaidos. Čia apibendrinome keletą dažniausiai daromų klaidų ir paaiškinome, kaip jų išvengti.

1. Pamirštate tvirtai stovėti ant žemės

Keltuvo atramos visuomet turi būti tvirtai pritvirtintos prie žemės, o svoris turi būti tolygiai paskirstytas kiekvienai kojai.

 

2. Pamirštama pusiausvyra

Kad keltuvu būtų saugu naudotis, jis turi būti išlygintas. Įsitikinkite, kad keltuvas yra teisingai pastatytas, neviršykite platformos svorio ribos ir stenkitės kuo tolygiau paskirstyti svorį platformoje.

3. Pamirštama atkreipti dėmesį į žemę

Gruntas turi išlaikyti keltuvo ir bet kokių atramų svorį. Jei gruntas silpnas, keltuvas arba jo atramos gali įsmigti į žemę, dėl to gali sutrikti pusiausvyra, o blogiausiu atveju – apvirsti.

4. Gero pagalbininko neturėjimas 

Daugelio nelaimingų atsitikimų priežastis – darbas vienam. Jei platformoje dirbantis asmuo susižeidžia, labai svarbu, kad jis kuo greičiau sulauktų pagalbos. Svarbu, kad ant žemės būtų geras pagalbininkas, kuris jus prižiūrėtų ir nuleistų platformą.

2014 m. Mosse įvyko nelaimingas atsitikimas su keltuvu, kai neblaivus vyras užlipo ant keltuvo, o keltuvo operatorius dirbo platformoje – vėlgi, būtų buvę gerai, jei ant žemės būtų buvęs žmogus, kuris būtų galėjęs užkirsti kelią tokiai situacijai!

 

5. Jūs nežinote, ką darote

Darbo aplinkos įstatyme reikalaujama, kad darbuotojai būtų tinkamai apmokyti ir įgytų darbo įrangos naudojimo praktikos. Daugelio tipų keltuvai yra didelės ir sudėtingos mašinos, reikalaujančios, kad operatorius žinotų, ką daro.

Išklausykite keltuvų naudojimo kursus jau šiandien: www.instantkurs.lt

 

6. Jūs neteisingai prisirišate

Dirbdami aukštyje turite naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą, tačiau niekur ant keltuvo neturėtumėte prisitvirtinti. Prieš naudodamiesi keltuvu, patikrinkite, kur yra jo tvirtinimo vieta (informacija apie tai bus pateikta naudotojo vadove ir dažnai pažymėta ant paties keltuvo).

Išklausykite apsaugos nuo kritimo kursą šiandien: www.instantkurs.lt

 

7. Važiavimas per greitai

Daugeliu savaeigių keltuvų galima važiuoti gana greitai stovint ant platformos. Tačiau net ir nedidelis žemės nelygumas gali sukelti didelį nestabilumą, kai platforma pakelta. Blogiausiu atveju gali susidaryti „katapultos efektas” ir būti išmestas iš keltuvo.

8. Žmonės pamiršta vadovautis sveiku protu

Keltuvai yra praktiška pagalbinė priemonė, kuri yra saugi įprastai ir protingai naudojama. Laikydamiesi keltuvo instrukcijų ir vadovaudamiesi sveiku protu, galėsite nuvažiuoti toli (ir aukštai!).

9. Keltuvo modifikavimas

Kai kurios kūrybingos sielos modifikuoja keltuvą, keičia nustatymus ir jį tobulina. To niekada negalima daryti! Net ir nedideli pakeitimai gali sukelti didelių problemų keltuvo stabilumui ir saugumui.

10.  Manote, kad keltuvą galima naudoti viskam

  • Keltuvas nėra laiptai
  • Keltuvas nėra pastoliai
  • Keltuvas nėra kranas

… ir neturėtų būti naudojamas kaip toks! Visada įsitikinkite, kad naudojate tinkamą darbo įrangą atliekamam darbui.

Jums taip pat gali patikti

Kodėl verta naudoti mobilius pastolius?

21 vasario, 2024

Kartais sulaukiame klausimų apie mobilius pastolius iš klientų, kurie svarsto, kaip juos palyginti su kitomis galimybėmis dirbti aukštyje. Todėl čia surinkome keletą svarbiausių mobilių pastolių naudojimo statybose ir techninės priežiūros darbuose privalumų: Lengvas aukščio reguliavimas: Mūsų mobilių pastolių rėmuose įrengtos pakopos (30 cm tarp pakopų), todėl darbo platformos aukštį galima lengvai reguliuoti pagal poreikį. Tai suteikia lankstumo dirbti skirtinguose aukščiuose be didelių papildomų pastangų. Mobilumas: Mobilieji pastoliai montuojami ant ratukų, todėl yra labai mobilūs. Tai palengvina pastolių judėjimą po statybvietę…

Skaityti daugiau

Instant tampa Mantall pardavėju

21 rugpjūčio, 2023

Džiaugiamės galėdami pasidalyti žinia, kad Instant Lietuva tapo oficialiu „Mantall” keltuvų pardavėju Norvegijoje ir Baltijos šalyse. Ši partnerystė žymi naują etapą mūsų siekyje klientams pasiūlyti patikimus ir patogiam naudojimui pritaikytus keltuvus. Kompanija „Mantall” yra pasaulyje pirmaujantis vardas, kai kalbama apie naujoves, šios kompanijos keltuvai garsėja kokybe, patikimumu ir patogiu naudojimu. Platų gaminių asortimentą sudaro elektriniai ir visureigiai žirkliniai keltuvai, strėliniai keltuvai, vikšriniai keltuvai, stiebiniai keltuvai ir medžiagų keltuvai. Glaudžiai bendradarbiaudami su „Mantall” užtikrinome sklandų perdavimą ir esame pasirengę pristatyti platų…

Skaityti daugiau

„Smart panel” – sandarios statybinės tvoros

27 balandžio, 2023

Instant plečia savo statybinių tvorų asortimentą, pristatydama naują „Smart panel” – sandarias statybines tvoras. Šios plokštės yra sandarios karštai cinkuotos statybinės tvoros, kurias lengva montuoti, transportuoti ir kurioms nereikia specialių įrankių. Glaudžios konstrukcijos tvoros praktiškai tinka tais atvejais, kai reikia papildomo saugumo ir privatumo. Tai ypač aktualu tankiai apgyvendintose vietovėse. Skardinės plokštės apriboja pašalinių asmenų matomumą ir patekimą į teritoriją, taip pat sumažina žalingą statybos ar renovacijos darbų poveikį aplinkinėms teritorijoms. Mūsų tvoros yra sudarytos iš saugių, tvirto plieninio rėmo…

Skaityti daugiau

Pastolių komplektai – sprendimas pramonei

6 kovo, 2023

Dabar svetainėje instant.no pridėjome daugiau pastolių paketų, skirtų statybininkams, žemės ūkio ir saulės kolektorių montuotojams. Tai individualūs, konkrečiai pramonei pritaikyti sprendimai. Pastoliai yra patvirtinti ir atitinka galiojančias taisykles. Naujuosius pastolių paketus rasite čia: pastolių komplektai. Profesionalūs statybininkų komplektai: Skirta statybininkams, kuriems reikia statyti pastolius aplink individualius namus ir kuriems reikia privažiuoti. Paprastai tai naujos statybos arba didelės apimties techninės priežiūros projektai. Žemės ūkio komplektas: Tiems, kurie valdo ūkį ir turi kelis didesnius pastatus, kuriems reikia priežiūros. Galima statyti kaip dviaukštę…

Skaityti daugiau

Domina mūsų produktai ar paslaugos?

Siūlome platų produktų ir paslaugų asortimentą, kuris patenkina daugumą poreikių.

Norime būti prieinami savo klientams ir padėti savo patirtimi. Jei jums reikia daugiau informacijos, turite projektą ar klausimų, maloniai kviečiame susisiekti su mumis.    Susisiekite su mumis